ATMEGA8-16AN
Partnumber:
ATMEGA8-16AN
Manufacturer:
Atmel Corporation
products.category:
MODULES
Availability:
10000 in stock
Package
RISC Microcontroller, 8-Bit, FLASH, AVR RISC CPU, 16MHz, CMOS, PQFP32, 7 X 7 MM, 1 MM HEIGHT, 0.80 MM PITCH, GREEN, PLASTIC,