BCR16CM-8L
Partnumber:
BCR16CM-8L
Manufacturer:
Powerex Power Semiconductors
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
820 in stock
SKU:
BCR16CM-8L
Package
TRIAC, 400V V(DRM), 16A I(T)RMS, TO-220AB, TO-220, 3 PIN