BT137S-600D
Partnumber:
BT137S-600D
Manufacturer:
NXP Semiconductors
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
582 in stock
SKU:
BT137S-600D
Package
600V, 8A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-252, PLASTIC, SC-63, DPAK-3