BT155K-1200 SCR TRANSISTOR
Partnumber:
BT155K-1200 SCR TRANSISTOR
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
Availability:
100000 in stock
Package
SCR Diode 1200V 79A(RMS) 715A 3-Pin(3+Tab) TO-3P