Partnumber: BT258-800R
Manufacturer: WeEn Semiconductors
products.category: IC CHIPS
Availability: 10000 in stock
SKU: BT258-800R
decrease increase
Package Thyristor SCR 800V 82A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB