BTA06-800BWRG
Partnumber:
BTA06-800BWRG
Manufacturer:
STMicroelectronics
Availability:
10000 in stock
Package
TRIAC 800V 6A(RMS) 63A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube