BTA16-400B
Partnumber:
BTA16-400B
Manufacturer:
STMicroelectronics
products.category:
MODULES
Availability:
10000 in stock
Package
400V, 16A, 4 QUADRANT LOGIC LEVEL TRIAC, TO-220AB, PLASTIC, TO-220AB, 3 PIN