BTA16-600B
Partnumber:
BTA16-600B
Manufacturer:
STMicroelectronics
Availability:
1220000 in stock
SKU:
BTA16-600B
Package
TRIAC 600V 16A(RMS) 168A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated