BTA16-600CW
Partnumber:
BTA16-600CW
Manufacturer:
STMicroelectronics
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
676 in stock
SKU:
BTA16-600CW
Package
600V, 16A, SNUBBERLESS TRIAC, TO-220AB, PLASTIC, ISOLATED TO-220AB, 3 PIN