Partnumber: BTA208X-600F
Manufacturer: NXP Semiconductors
products.category: IC CHIPS
Availability: 931 in stock
SKU: BTA208X-600F
decrease increase
Package TRIAC 600V 71A 3-Pin(3+Tab) TO-220F