Partnumber: BTA26-600B
Manufacturer: STMicroelectronics
products.category: Diode Dynamics
Availability: 461 in stock
SKU: BTA26-600B
decrease increase
Package TRIAC 600V 260A 3-Pin(3+Tab) TOP Insulated Bulk