Partnumber: BTA41-600B
Manufacturer: STMICROELECTRONICS
products.category: Diode Dynamics
Availability: 1874 in stock
SKU: BTA41-600B
decrease increase
Package TRIAC 600V 315A 3-PIN(3+TAB) TOP INSULATED BULK