BUK553-60B
Partnumber:
BUK553-60B
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Availability:
10000 in stock
Package
TRANSISTOR 20 A, 60 V, 0.1 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-220AB, FET General Purpose Power