BUK9219-55A
Partnumber:
BUK9219-55A
Manufacturer:
NXP Semiconductors
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
660 in stock
SKU:
BUK9219-55A
Package
TRANSISTOR 55 A, 55 V, 0.02 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET, TO-252, PLASTIC, SC-63, DPAK-3, FET General Purpose Power