BZT52C15
Partnumber:
BZT52C15
Manufacturer:
Diodes Incorporated
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
959 in stock
SKU:
BZT52C15
Package
Diode Zener Single 15V 6% 300mW Automotive 2-Pin SOD-523 T/R