BZT52C20
Partnumber:
BZT52C20
Manufacturer:
Diodes Incorporated
products.category:
IC CHIPS
Availability:
531 in stock
SKU:
BZT52C20
Package
Zener Diode Single 20V 6% 55Ohm 100mW 2-Pin SOD-882 T/R