BZT52C20-7-F
Partnumber:
BZT52C20-7-F
Manufacturer:
Zetex/Diodes Inc
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
918000 in stock
SKU:
BZT52C20-7-F
Package
Zener Diode Single 20V 6% 55Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R