BZT52C36
Partnumber:
BZT52C36
Manufacturer:
VISHAY
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
100000 in stock
Package
Zener Diode Single 36V 6% 90Ohm 500mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SOD-123 T/R