BZT52H-C8V2
Partnumber:
BZT52H-C8V2
Manufacturer:
Nexperia
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
975 in stock
SKU:
BZT52H-C8V2
Package
Diode Zener Single 8.2V 5% 830mW Automotive 2-Pin SOD-123F