BZV55C15V
Partnumber:
BZV55C15V
Manufacturer:
Vishay/ST
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
10000 in stock
Package
Zener Diode Single 15V 5% 30Ohm 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R