Partnumber: BZX585-C33
Manufacturer: Nexperia
products.category: IC CHIPS
Availability: 1023 in stock
SKU: BZX585-C33
decrease increase
Package Zener Diode Single 33V 5% 80Ohm 300mW Automotive 2-Pin SOD-523