Partnumber: BZX585-C36
Manufacturer: Nexperia
products.category: IC CHIPS
Availability: 1112 in stock
SKU: BZX585-C36
decrease increase
Package Zener Diode Single 36V 5% 90Ohm 300mW Automotive 2-Pin SC-79