Partnumber: BZX84-C68
Manufacturer: NXP
products.category: Diode Dynamics
Availability: 931 in stock
SKU: BZX84-C68
decrease increase
Package Diode Zener Single 68V 5% 250mW Automotive 3-Pin TO-236AB T/R