Partnumber: BZX84C5V6-7-F
Manufacturer: Diodes Incorporated
products.category: Diode Dynamics
Availability: 815000 in stock
SKU: BZX84C5V6-7-F
decrease increase
Package Zener Diode Single 5.6V 7.14% 40Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R