Partnumber: BZX84C8V2-7-F
Manufacturer: Diodes Incorporated
products.category: Diode Dynamics
Availability: 1588 in stock
SKU: BZX84C8V2-7-F
decrease increase
Package Diode Zener Single 8.2V 6.1% 350mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R