Partnumber: BZX85C5V1
Manufacturer: ST/ON/SN/VISHAY
products.category: C/R/E
Availability: 737 in stock
SKU: BZX85C5V1
decrease increase
Package Diode Zener Single 5.1V 6% 1300mW Automotive 2-Pin DO-41 T/R