Partnumber: BZX884-B15
Manufacturer: Nexperia
products.category: Diode Dynamics
Availability: 1241 in stock
SKU: BZX884-B15
decrease increase
Package Diode Zener Single 15V 2% 250mW Automotive 2-Pin DFN