C0805C155K8RACT
Partnumber:
C0805C155K8RACT
Availability:
10000 in stock
Package
Capacitor, Ceramic, Chip, General Purpose, 1.5uF, 6.3V, ±10%, X7R, 0805 (2012 mm), -55º ~ +125ºC, 7" Reel/Unmarked