C1210C474K1RAC
Partnumber:
C1210C474K1RAC
Manufacturer:
KEMET Corporation
Availability:
10000 in stock
Package
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1210, CHIP, ROHS COMPLIANT