C1608X5R1A226M080AC
Partnumber:
C1608X5R1A226M080AC
Manufacturer:
TDK Corporation of America
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 0603, CHIP, ROHS COMPLIANT