CGR163U016U2L
Partnumber:
CGR163U016U2L
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
1874 in stock
SKU:
CGR163U016U2L
Package
Cap Aluminum Lytic 16000uF 16V -10% to 75% (44.45 X 66.68mm) Screw Terminal 0.0173 Ohm 11600mA 2000h 105°C