CR0402-FX-10R0GLF
Partnumber:
CR0402-FX-10R0GLF
Manufacturer:
Bourns Inc
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Fixed Resistor, Ruthenium Oxide, 0.0625W, 10ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402, CHIP, ROHS COMPLIANT