EFM32G232F64-QFP64
Partnumber:
EFM32G232F64-QFP64
Manufacturer:
Silicon Laboratories Inc
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M3 CPU, 32MHz, CMOS, PQFP64, 10 X 10 MM , 0.50 MM PITCH, ANTIMONY AND HALOGEN FREE, ROHS COMPLIANT, TQFP-64