Partnumber: FCP16N60N
Manufacturer: FAIRCHILD
products.category: Diode Dynamics
Availability: 1327 in stock
SKU: FCP16N60N
decrease increase
Package Trans MOSFET N-CH 600V 16A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube