FTR-LYPA024Y
Partnumber:
FTR-LYPA024Y
Manufacturer:
FUJITSU SEMICONDUCTOR LIMITED
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
POWER/SIGNAL RELAY, SPST, MOMENTARY, 0.007A (COIL), 24VDC (COIL), 170mW (COIL), 6A (CONTACT), 24VDC (CONTACT), THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE MOUNT, ROHS COMPLIANT