HGTH20N50C1D
Partnumber:
HGTH20N50C1D
Manufacturer:
Harris Semiconductor/Intersil Corporation/FSC
products.category:
IC CHIPS
Availability:
100000 in stock
Package
Insulated Gate Bipolar Transistor, 20A I(C), 500V V(BR)CES, N-Channel, TO-218AC