IPD90N06S4L-03
Partnumber:
IPD90N06S4L-03
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Power Field-Effect Transistor, 90A I(D), 60V, 0.0035ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-Oxide Semiconductor FET, TO-252, GREEN, PLASTIC PACKAGE-3