Partnumber: L4940V-12
Manufacturer: STMicroelectronics
products.category: Diode Dynamics
Availability: 313 in stock
SKU: L4940V-12
decrease increase
Package LDO Regulator Pos 12V 1.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube