L4940V12
Partnumber:
L4940V12
Manufacturer:
STMicroelectronics
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
873 in stock
SKU:
L4940V12
Package
LDO Regulator Pos 12V 1.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube