L78L33ABU
Partnumber:
L78L33ABU
Manufacturer:
STMicroelectronics
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
345 in stock
SKU:
L78L33ABU
Package
Standard Regulator Pos 3.3V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R