Partnumber: LGG2G471MELB40
Manufacturer: Nichicon Corporation
products.category: C/R/E
Availability: 433 in stock
SKU: LGG2G471MELB40
decrease increase
Package Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount, ROHS COMPLIANT