LM1085IT-3.3
Partnumber:
LM1085IT-3.3
Manufacturer:
NATIONAL SEMICONDUCTOR CORPORATION
products.category:
IC CHIPS
Availability:
100000 in stock
Package
IC VREG 3.3 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 1.5 V DROPOUT, PSFM3, TO-220, 3 PIN, Fixed Positive Single Output LDO Regulator