LM1086IS-3.3/NOPB
Partnumber:
LM1086IS-3.3/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
IC VREG 3.3 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 1.5 V DROPOUT, PSSO3, TO-263, 3 PIN, Fixed Positive Single Output LDO Regulator