Partnumber: LM2596T-12
Manufacturer: NSC/TI
products.category: Diode Dynamics
Availability: 1015 in stock
SKU: LM2596T-12
decrease increase
Package Conv DC-DC 4.5V to 40V Inv/Step Down Single-Out 12V 3A 5-Pin(5+Tab) TO-220 Tube