LM536015QUDSXRQ1
Partnumber:
LM536015QUDSXRQ1
Manufacturer:
Texas Instruments
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
Automotive 3.5 V to 36 V, 1 A Synchronous 2.1 MHz Step Down Converter 10 Wson