LP2985AIM5-1.8
Partnumber:
LP2985AIM5-1.8
Manufacturer:
Texas Instruments
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
Package
1.8V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR, 0.6V DROPOUT, PDSO5, SOT-23, 5 PIN