LP38693MP-3.3
Partnumber:
LP38693MP-3.3
Manufacturer:
Texas Instruments
products.category:
Diode Dynamics
Availability:
10000 in stock
Package
LDO Regulator Pos 3.3V 0.5A 5-Pin(4+Tab) SOT-223 T/R