Partnumber: MC68060RC60
Manufacturer: NXP Semiconductors
products.category: IC CHIPS
Availability: 518 in stock
SKU: MC68060RC60
decrease increase
Package MPU ColdFire M68xxx Processor RISC 32bit 60MHz 5V 206-Pin PGA Tray