Partnumber: MC68HC000FN16
Manufacturer: MOTOROL/FREESCA
products.category: IC CHIPS
Availability: 1212 in stock
SKU: MC68HC000FN16
decrease increase
Package MPU ColdFire M68000 Processor RISC 16bit/32bit 16MHz 5V 68-Pin PLCC T/R