MC78LC33HT1G
Partnumber:
MC78LC33HT1G
Manufacturer:
onsemi
products.category:
IC CHIPS
Availability:
10000 in stock
SKU:
MC78LC33HT1G
Package
LDO Regulator Pos 3.3V 0.05A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R